piątek, 29 maja 2015

Zazenkai ze Sthamanem Markiem Prejznerem podczas Off Festivalu

Nie masz wystarczająco, aby żyć? W takim razie umrzyj! Kiedy tak pewnego razu komuś powiedziałem, stanął jak wryty. Czy jesz, aby pracować, czy pracujesz, aby jeść? Wydaje się, że większość ludzi przeżywa to życie jedynie po to, aby karmić siebie. To z góry przegrana sprawa. Powinieneś żyć dla tego, co robisz i także w tym celu jeść.

Nigdy nie przestajemy rozróżniać, uciekając od tego, co nie lubimy i goniąc za tym, co lubimy. Ta zabawa w kotka i myszkę, to błądzenie po manowcach. Musisz mieć odwagę, zatrzymać się i usiąść, porzucając tą zabawę w chowanego. Nawet pośród cierpienia nie liczyć na coś innego, nie uciekając, ani nie goniąc. Tym jest prawdziwy spokój umysłu.

Roshi Kodo Sawaki (1880 - 1965)


Śląska Szkoła Zen zaprasza na dwudniowe zazen z udziałem nauczyciela zen Sthamana Marka Prejznera w dniach 7-9 sierpnia 2015 r. w Katowicach.
Przebieg zazen w tym terminie będzie nietypowy. W sobotę i niedzielę rozpoczniemy od zazen w plenerze na terenie Off Festivalu (http://off-festival.pl/), a następnie, od ok godz. 10 będziemy kontynuować siedzenie w zendo do wieczora.
W trakcie praktyki Sthaman wygłosi mowę Dharmy (teisho) oraz będzie możliwość osobistej rozmowy z Nim - dokusan.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: slaskaszkolazen@gmail.com
Proszę zaznaczyć czy chodzi o udział w całym zazen, czy w jego części.

Podczas zazen przewidziane są lekkie posiłki. Nocleg we własnym zakresie.
Sugerowana opłata za koszty użytkowania zendo i posiłku to 30 zł na dzień (osoby dla których 30 zł jest zbyt dużym wydatkiem mogą korzystać z ulgi). Dodatkowo osoby, które są w stanie podarować więcej niż 30 zł mogą to zrobić w celu zasilenie funduszu rezerwowego.
Mamy gorącą prośbę: powiadomcie osoby, które mogłyby być zainteresowane praktyką!

Adres zendo: Katowice, ul. Stanisława 3 (na domofonie: pracownia)

Pozdrawiamy serdecznie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz