środa, 16 grudnia 2015

Zaproszenie na dwudniowe zazen 19-20 grudnia

"Powtarzał ten rodzaj zazen przez trzy dni i noce. Rankiem, czwartego dnia, gdy przemył twarz spojrzał na drzewa w ogrodzie. Wydały mu się tak inne. Poczuł się dziwnie. Ponieważ Heishiro nie rozumiał tego, co się wydarzyło udał się do kapłana mieszkającego w pobliżu, lecz nawet on, nie był w stanie mu tego wyjaśnić. Ktoś poradził, by spotkał się ze mną (Hakuinem). W drodze do klasztoru musiał wspiąć się na szczyt góry. Nagle, widząc panoramiczny widok wybrzeża całkowicie zrozumiał, że wszystkie istoty, trawy, drzewa, i ptaki od początku są Buddą. Podniecony wpadł do mojego pokoju dokusan i natychmiast przeszedł kilka ważnych koanów.

Pamiętajmy, Heishiro był zwykłym człowiekiem. Nie wiedział nic o zen ani nie praktykował przedtem zazen. A jednak w ciągu trzech dni i nocy intensywnego siedzenia był w stanie stać się jednym ze wszystkimi i zrozumieć sens swojego istnienia. To jego motywacja, dzielność i odwaga pokonała wszelkie przeszkody."

Praktykujcie z odwagą!


Hakuin Ekaku Zenji
Śląska Szkoła Zen serdecznie zaprasza na dwudniowe zazen z udziałem nauczyciela zen Sthamana Marka Prejznera, które odbędzie się w Katowicach, w dniach 19-20 grudnia 2015 r.

- w sobotę od godz. 12.30 do 19.00 (od 10.30 -12.00 odbywać się będzie warsztat wprowadzający do zen)
- w niedzielę od 9.00 do 16.00


Uwaga: Zazen odbędzie się w Ośrodku Zen Sho Gyo Ji w Katowicach, przy ul. Kościuszki 18/12


Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: slaskaszkolazen@gmail.com
Proszę zaznaczyć czy chodzi o udział w całym zazen, czy w jego części.

W trakcie praktyki Sthaman wygłosi mowę Dharmy (teisho) oraz będzie możliwość osobistej rozmowy z Nim - dokusan.
Przewidziany jest także lekki posiłek.

Sugerowana opłata za koszty użytkowania zendo i posiłek to 30 zł dziennie (osoby dla których 30 zł jest zbyt dużym wydatkiem mogą korzystać z ulgi). Dodatkowo osoby, które są w stanie podarować więcej niż 30 zł mogą to zrobić w celu zasilenie funduszu rezerwowego.
Prosimy o przybycie ok 15 min. wcześniej, byśmy mogli rozpocząć punktualnie.

Pozdrawiamy serdecznie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz